Yılan ve Aptal Kurbağalar Masalı

Bir zamanlar büyük bir ormanda yaşlı ve zayıf bir yılan yaşarmış. Bir gün yılan; kralları, kraliçeleri ve küçük prensleri olan ve birçok kurbağanın yaşadığı bir göle rastlamış. Yılan günlerce yemek yememişti. Kurbağaların bazılarını yakalamaya çalıştı ama yakalayamayacak kadar güçsüz ve zayıftı.

“Bir çözüm düşünmem gerekiyor yoksa yakında açlıktan öleceğim”diye konuştu kendi kendine.

Sonra yılan kurbağa ve arkadaşlarını gördü. Oyun oynuyorlardı ve çok meşguldüler yılanı fark etmediler. Yılan onlara yaklaştı tam o sırada kurbağalardan biri yılanı gördü ve “Ah, bir yılan” diye zıpladı ve hepsi birden zıplayıp uzaklaşmaya çalıştılar ama yılan hareket etmedi. Bir kurbağa ortaya çıktı. Yılan hala hareket etmiyordu. Kurbağa yılanın kafasının üstüne zıpladı.

Yılan yavaşça gözlerini açtı ve “Korkma ne yaparsan yap sana zarar vermicem”dedi. Yılanın sırtındaki kurbağa çok sevindi.o zaman beni ailemin yanına götür” dedi.

Kral ve kraliçe çocuklarını yılanın sırtında görünce şaşkına döndüler. “Baba bak bu yılanı ben sürüyorum” diye konuştu kurbağa prens. Kral ve kraliçe öyleyse bizde binelim dediler ve beraber yılanın sırtına bindiler.

“Çok yavaş hareket ediyorsun” diye şikayet etti kurbağa.

Yılan: “çok acıktım o yüzden hiç gücüm kalmadı sizin izniniz olursa bir kurbağa yiyebilirim”
“Benim halkımı yemene nasıl izin verebilirim buna izin veremem”diye konuştu kral.

Prens kurbağa üzüldü ve ağladı “Baba lütfen izin ver Onu kaybetmek istemiyorum.”

Kraliçede konuştu:” Yılana izin ver en fazla ne kadar yiyebilirki”dedi.

Sonunda kral izin vermek zorunda kaldı. Yılan her gün kurbağa yemeye başladı ve her gün daha da güçlendi. Artık çok hızlı hareket ediyordu. Prens yılanın hızlı hareket etmesine çok seviniyordu.

Bir gün yılan, kurbağa kralın yanına gitti ve “kralım ben çok açım ve hiç kurbağa kalmadı şimdi ne yapacağım?”dedi.

Kral: Sana vericek hiç kurbağa kalmadı artık kendine yiyecek bulmalısın sana yardımcı olamam demiş.

Yılan: o zaman bende sizi yerim demiş kral kraliçe ve prensi yemiş.

Bir önceki masalımız olan Aslan ve Oduncu Masalı başlıklı masal aslan masalı, Aslan ve Oduncu Masalı ve hayvan masalları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın