Fil ve Arkadaşları

Bir gün bir fil arkadaş aramak için bir ormana doğru yürüdü. Ağaçta bir maymun gördü. “Benim arkadaşım olacak mısın?” Diye sordu fil. Maymun cevapladı, “Çok büyüksün. Benim gibi ağaçlardan sallanamazsın.” Sonra fil bir tavşanla karşılaştı. Onun arkadaşı olmasını istedi. Ama tavşan, “Benim yuvamda oynamak için çok büyüksün!” dedi.

Daha sonra fil bir kurbağa ile karşılaştı. “Sen benim arkadaşım olur musun? ” Diye sordu.  Kurbağa “Nasıl arkadaş olabilirsin ki benimle? Benim gibi sıçrayacak kadar küçük değilsin”  Diye cevapladı. Ardından Fil üzüldü.  Sonra bir tilki ile karşılaştı. “Sen benim arkadaşım olur musun?” Tilki’ye sordu. Tilki “Üzgünüm efendim, çok büyüksünüz” dedi.

Ertesi gün, fil ormandaki tüm hayvanları canlarını kurtarmak için koşarken gördü. Fil onlara sorunun ne olduğunu sordu. Ayı, “Ormanda bir kaplan var. Hepimizi mahvetmeye çalışıyor! ” Hayvanlar saklanmak için kaçtılar. Fil ormandaki herkesi kurtarmak için neler yapabileceğini merak etti. Bu arada, kaplan bulabildiği her şeyi yiyip bitiriyordu.

Fil kaplana doğru yürüdü . ve “Lütfen, Kaplan, bu fakir hayvanları yemeyin” dedi. Kaplan file “Kendi işine bak!”  dedi. Filin kaplana ağır bir tekme vermekten başka seçeneği yoktu ve kaplana ağır bir tekme attı. Korkmuş kaplan hayatını kurtarmak için koştu. Fil herkese iyi haberi duyurmak için ormana geri döndü. Bütün hayvanlar file teşekkür ettiler. Daha sonra hepsi bir ağızdan “Sen bizim dostumuz olmak için doğru bedensin” dediler.

Bir önceki masalımız olan Aslan ve Fare Masalı başlıklı masal aslan, fare ve masal hakkında bilgiler verilmektedir.

“Fil ve Arkadaşları” üzerine bir yorum

Yorum yapın