Çakal ve Savaş Davulu Masalı

Bir zamanlar büyük bir ormanda Goya adında bir çakal yaşardı. Bu çakal çok tembeldi ve diğer arkadaşlarının yemeğini çalardı. Çakallar bir araya geldi ve Goya’dan kurtulmaya karar verdiler. Fakat Hiçbir çakal onun kadar büyük değildi ve hiçbiri Goya’ya meydan okuyacak kadar cesaretli değildi.

“Bunu yapabilir miyiz bilmiyorum” dedi bir çakal. “Biz çok çaba gösterip avımızı yakalıyoruz ve Goya gelip avımızı alıyor”.

“Bir fikrim var,” dedi başka bir çakal. “Sırayla avları yakalayacağız Ve birimiz yemeğini yerken, diğerleri birlikte Goya’yı uzak tutacak”dedi.

Goya için artık işler çok zorlaşmıştı. Diğer çakallardan yiyecek alamıyordu. Bütün çakallar birlikte ona saldırıyor ve onu kovalıyordu. Artık ormanın bu bölgesinde avlanmasına bile izin vermiyorlardı.

Goya ormanın başka bir yerine gitmeye karar verdi ve yola çıktı, yolculuk boyunca hiç yemek yememişti. Kendisini çok zayıf ve yorgun hissediyordu.

“Artık biraz yiyecek bulmalıyım yoksa öleceğim” diye düşündü.

Etrafta dolaşırken terk edilmiş bir savaş alanına geldi. Birdenbire yüksek ve korkutucu bir ses duydu. “Bang! Bang! Bang!” Goya çok korktu ve ordan hızlı bir şekilde kaçtı. Biraz koştuktan sonra durdu. Sesi hala duyabiliyordu ancak yaklaşmıyordu.

“Oraya gidip sesin kaynağını bulmalıyım” dedi. Kalbi korku doluydu, yavaş yavaş savaş alanına geri geldi, ve cesur olmaya karar verdi. Oraya vardığında iç geçirdi. ses terkedilmiş bir savaş alanındaki büyük bir ağacın yanında yatan zararsız eski bir savaş davulundan geliyordu.

Rüzgar her estiğinde ağacın alt dalları davulun üzerine değiyor ve yüksek bir ses çıkarıyordu. Savaş davulunun yanında bir sürü yiyecek buldu ve tıka basa yedi. Korkudan kaçıp gitseydim bu lezzetli yiyecekleri yiyemezdim iyiki geri döndüm “diye düşündü Goya.

Daha fazla hayvan masalı ve kısa masallar için sitemizi takip edebilirsiniz. Peri masalları ve prenses masalları ile ilgili ilgili çekici masallar da sitemizde bulunmaktadır.

Yorum yapın