Aptal Aslan Masalı

Bir zamanlar büyük bir ormanda güçlü bir aslan yaşardı. Aslan artık yaşlanmıştı ve hızlı koşamıyordu. Gün geçtikçe avlanmakta zorlanıyordu. Bir gün ormanda yiyecek bulmak için dolaşırken bir mağaraya rastladı etrafı gözetledi ve mağaranın içindeki havayı kokladı.

“Bazı hayvanlar burada kalıyor galiba” diye kendi kendine konuştu , mağaraya girdi “Hayvanın geri dönmesini bekleyeceğim” dedi.

Aslan Masalı

Mağara bir çakalın eviydi. Çakal her gün yiyecek aramaya gider ve akşamları dinlenmek için mağaraya dönerdi. O akşam yemek yedikten sonra eve doğru yürümeye başladı ancak ters giden bir şeyler olduğunu farketti. Çevresindeki her şey çok sessizdi, “Yanlış giden bir şeyler var, kuşlar ve böcekler neden bu kadar sessiz?”dedi çakal.

Çok yavaş ve dikkatli bir şekilde mağarasına doğru yürüdü. Etrafına baktı, herhangi bir tehlike işareti görmedi. Mağaranın ağzına yaklaştığında, bir an kendini kötü hissetti “Her şeyin yolunda olduğundan emin olmalıyım” diye düşündü çakal. Birdenbire bir plan düşündü.

Tilki Masalı

Zeki çakal mağaraya seslendi. “Merhaba güzel evim, bugün sana ne oldu? Neden bu kadar sessizsin?”

Çakalın sesi mağarada derinlerde yankılandı. Artık açlığını kontrol edemeyen aslan kendi kendine şöyle düşündü: “Sanırım burada olduğum için mağara sessiz. Çakal durumu fark etmeden önce bir şeyler yapmalıyım”diye düşündü.

Çakal: “Anlaşmamızı unuttun mu? aslan sesini çukurlaştırmaya çalıştı ve mağaranın içinden ses çıkardı, “Evine hoş geldin arkadaşım.”

Kuşlar aslanın kükremesini duyunca hızla uçup gittiler. Çakalda çok korktu. Aslan ona sıçrayabilir ve onu yiyebilirdi. Çakal hızlı bir şekilde koştu ordan.

Çakalın mağaraya girmesi için uzun bir süre bekledi aslan. Ancak çakal gelmedi. Aslan kandırıldığını fark etti. Aptalığının bedelini aç kalarak ödedi.

Bu ve buna benzer hayvan masalları çocuk masalları, prenses masalları hakkında daha fazla masal okumak için sitemize abone olup ve bildirimleri açabilirsiniz.

Bir önceki masalımız olan Çakal ve Savaş Davulu Masalı başlıklı masal çakal ve savaş davulu, Çakal ve Savaş Davulu masalı ve hayvan masalları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapın